taxi-tefelon-wadowice
604-170-052 telefon-ikona

Zadzwoń

Dom Rodzinny Jana Pawła II

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II

Data publikacji: 07.01.2022

W Wadowicach jest wiele atrakcji, ale zdecydowanie najważniejszą jest muzeum dom rodzinny Jana Pawła II mieszczące się przy ulicy Kościelnej 7 obok Bazyliki Ofiarowania NMP, które po prostu trzeba zobaczyć.

Odkąd Karol Wojtyła został wybrany na naszego papieża, jego dom rodzinny stał się miejscem licznych pielgrzymek ludzi z całej Polski, jak i świata. Z każdym następnym rokiem Jan Paweł II dzięki swoim naukom zbliżał do siebie więcej ludzi, dzięki czemu coraz większe rzesze pielgrzymów pragnęły odwiedzić miejsce dzieciństwa i młodości Papieża co zaowocowało otwarciem muzeum 18 maja 1984 w 64. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Aranżację wystawy wykonano według projektu prof. Marka Rostworowskiego.

Od początku swego istnienia muzeum cieszyło się bardzo dużą popularnością i stało się najważniejszym punktem turystycznym Wadowic. Po latach postanowiono przebudować muzeum wg bardziej nowoczesnego projektu dlatego w latach 2010-2014 muzeum było remontowane. 9 kwietnia 2014 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej ekspozycji stałej w przebudowanym budynku.

W muzeum możemy poznać bliżej życie, jak i działalność kapłańską Jana Pawła II, którego pontyfikat i przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym. Muzeum jest podzielone na różne strefy, liczne multimedia, animacje i zaskakująco autentyczne elementy ekspozycji oddają żywy charakter spotkań Jana Pawła II z drugim człowiekiem.

Wśród najcenniejszych eksponatów znalazły się: obrazek-pamiątka Pierwszej Komunii Świętej oraz szkaplerz, który kilkuletni Karol Wojtyła otrzymał od Ojców Karmelitów w Wadowicach na Górce. Zobaczyć można również obrazek z prymicji z własnoręcznym podpisem, dwa różańce Ojca Świętego, w tym jeden podarowany Mu przez siostrę Łucję z Fatimy. Wyjątkowe wrażenie robią cztery jego sutanny Karola Wojtyły z różnych etapów kariery duchownej: kapłańska, biskupia, kardynalska, papieska.

W okresie od listopada do końca marca godziny otwarcia muzeum to od wtorku do niedzieli: 9:00-15:00.

Miasto Wadowice oraz firma taksówkarska TAXI WADOWICE zapraszają do zwiedzania muzeum. Dla przyjezdnych mamy transport bezpośrednio do muzeum, zadzwoń pod numer 604 170 052. Za kurs wygodnie zapłacisz kartą!

 

transport do domu rodzinnego Jana Pawła II

transport do domu rodzinnego Jana Pawła II

transport do domu rodzinnego Jana Pawła II