taxi-tefelon-wadowice
604-170-052 telefon-ikona

Zadzwoń

Nowy obiekt sportowy

Nowy obiekt sportowy w Wadowicach

Data publikacji: 11.06.2022

Wadowice wzbogaciły się o nowe miejsce imprez i zawodów sportowych. 11 czerwca 2022 na terenach MKS Skawa Wadowice na wadowickich Błoniach burmistrz otworzył super nowoczesne boisko do gry w piłkę nożną.

Nowoczesne i funkcjonalne

Płyta boiska ze sztuczną nawierzchnią pozwala na rozgrywanie meczów praktycznie przy każdej pogodzie. Dzięki mocnemu, sztucznemu oświetleniu treningi można prowadzić przez niemal cały roku.

Boisko jest wyposażone w wysokie ogrodzenie i niewielką trybunę, dwie wiaty dla zawodników rezerwowych, dwie duże bramki oraz sześć przenośnych bramek do rozgrywek młodzików i orlików. Pozwala to na podział powierzchni na sześć osobny małych boisk na przykład do celów treningowych treningowych.

Koszt tego etapu budowy to ponad 4 miliony złotych. Urząd Miasta pozyskał na ten cel fundusze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wkrótce boisko ma zostać w pełni udostępnione mieszkańcom (odpłatnie będzie można wynająć obiekt). W przyszłym roku ma zostać dobudowana większa trybuna oraz budynek zaplecza.

Można oczekiwać, że wkrótce na tym stadionie będą rozgrywane okręgowe zawody sportowe a może nawet mecze III ligi?

Najbliższe zawody

Już w najbliższą niedzielę 26 czerwca o godzinie 14.00 rozegrane zostaną Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Wadowice.

Jedno jest pewne - o każdej porze dnia i nocy transport na boisko MKS Skawa Wadowice zapewnia niezawodne TAXI WADOWICE.

 

boisko Skawa Wadowice